Zastosowanie laserów frakcyjnych

Osobom odwiedzającym gabinety medycyny estetycznej zazwyczaj zależy na tym, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, a także uniknąć długotrwałej rekonwalescencji. Taki rodzaj działania zapewnia laser frakcyjny CO2. Jest to popularne urządzenie, które stosuje się w celu usuwania przebarwień, jak również blizn potrądzikowych, chirurgicznych, spłycenia zmarszczek, a także redukcji widocznych porów na skórze.

Jak działa laser frakcyjny?

laser frakcyjny co2 kraków cenaSposób działania lasera frakcyjnego polega na zastosowaniu skupionych wiązek światła, które wnikają w tkankę skóry oraz prowadzą do powstawania ubytków o mikroskopijnych rozmiarach. Uszkodzona tak skóra zostaje pobudzona do regeneracji, a także produkcji kolagenu czy elastyny. Jeżeli interesuje nas laser frakcyjny co2 kraków cena nie jest wygórowana. Zabiegi są wskazane w przypadku potrzeby redukcji i leczenia takich zmian skórnych, jak niewielkie czy głębokie zmarszczki, blizny, poszerzone pory czy przebarwienia. Pomagają również w przypadku objawów fotostarzenia czy nierównego kolorytu skóry. Zaraz po przeprowadzeniu zabiegu z zastosowaniem zabiega frakcyjnego skóra może być lekko podrażniona, zaczerwieniona czy łuszcząca się, jednakże po dwóch do trzech dniach zauważalna staje się znaczna poprawa. Istotne jest to, aby unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce, a także dużych skupisk ludzi, aby chronić skórę przed ewentualnymi zakażeniami.

Już po około trzech dniach od wykonania zabiegu laserem frakcyjnym skóra staje się znacznie bardziej napięta, rozjaśniona, odświeżona. Dodatkowo zmniejsza się widoczność porów i blizn, zredukowane zostają także przebarwienia. Cera zaczyna wyglądać na młodszą dzięki wyrównaniu kolorytu skóry i spłyceniu zmarszczek. Warto więc wziąć pod uwagę taki zabieg w przypadku, kiedy zależy nam nie tylko na poprawie estetyki, ale także jędrności skóry.