Wysokiej jakości spodnie trekkingowe

Planując bliższe lub dalsze wędrówki po górach, lub płaskich terenach, musimy w pierwszej kolejności wyposażyć się w odpowiednią odzież. Oprócz górnych ubrań niezwykle ważne są spodnie, które muszą spełniać wiele standardów jakości. Dzięki odpowiednio dobranemu materiałowi, możliwe jest wygodne pokonywanie szlaków turystycznych w każdych warunkach. Jakie funkcje mają spodnie trekkingowe?

Markowe spodnie do trekkingu i ich zalety

wytrzymałe spodnie trekkingoweSpacerowanie szlakami turystycznymi na wiosnę lub jesień musi być poprzedzone zakupem spodni, które w odpowiedni sposób chronią przed wiatrem. Wytrzymałe spodnie trekkingowe są wykonane tak, aby zimny, przenikliwy wiatr nie mógł zepsuć nam wędrówki. Wiatroszczelność jest zapewniana także zastosowaniem odpowiedniej techniki szycia, a także wszywaniem wysokiej klasy zamków błyskawicznych. Spodnie do wędrówek nie mogą także ważyć bardzo dużo, gdyż wpływałoby to na wygodę pokonywania wielu nastu lub wielu dziesięciu kilometrów w trybie trekkingowym. Dlatego spodnie tego typu mogą ważyć nawet około 200 gramów. Dzięki tak małej wadze zapominamy o tym, że w ogóle mamy na sobie profesjonalnie uszytą odzież turystyczną. Wiele osób chce także, aby na końcu spodni były wszyte ściągacze, które eliminują ryzyko przedostania się wilgoci do wnętrza nogawek. Dobre spodnie trekkingowe mają także dużą liczbę kieszeni, w których możemy umieścić wiele rzeczy osobistych.

Gdy zaczynamy coraz dłuższe oraz dalsze wędrówki, chcemy posiadać spodnie, które nie przetrą się w najbardziej newralgicznych punktach. Szczególnym miejscem są kolana, na których często umieszczona jest grubsza warstwa tkaniny. Aby zapobiec przetarciom, używa się także specjalnych tkanin, które są odporne na zniszczenia, spowodowane upadkami na szlaku.