Włóknina paint-stop – co to takiego?

Współczesny sektor przemysłowy związany jest z szeregiem instalacji, które mają na celu redukcję zanieczyszczeń z powietrza. Wszystko dlatego, iż w pierwszej kolejności mogą być to związki szkodliwe dla zdrowia. Z drugiej natomiast bardzo istotna jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, jak również jego jakość w kontekście tak samo komfortu pracy, jak również bezpieczeństwa poszczególnych urządzeń. Systemy filtrujące są w szczególności niezbędne wszędzie tam, gdzie wykonuje się prace malarskie lub lakiernicze.

Skuteczna filtracja powietrza – włóknina paint-stop

wytrzymała włóknina paint-stopW trakcie wykonywania prac malarskich często dochodzi do zjawiska, jakim jest mgiełka lakiernicza. To nic innego, jak unoszące się w powietrzu drobinki lakieru, kleju lub farby, które mogą utrudniać widoczność, ale mają także wpływ na zdrowie pracowników. Istotne jest także fakt, że lakier, z uwagi na swoją lepkość, może osiadać na maszynach, co prowadzi do ich uszkodzenia. Dlatego doskonale sprawdza się wytrzymała włóknina paint-stop. To nowoczesne rozwiązanie, które swoje  zastosowanie znajduje przede wszystkim w sektorze przemysłowym. Najczęściej jest to produkt wykonany z włókna szklanego, które doskonale sprawdza się, jeśli chodzi o absorbcję zawiesiny lakierniczej z powietrza.

Maty tego typu z pewnością stanowią rozwiązanie, które znajduje się swoje miejsce wszędzie tam, gdzie wykonuje się prace lakiernicze. W przestrzeniach tego typu istotna jest jakość powietrza, a przede wszystkim skuteczna filtracja. Dlatego tak ważne jest stosowanie materiałów, które pozwalają na skuteczne przeprowadzenie tego procesu. Włóknina paint-stop to produkt, który sprawdza się doskonale. Jednocześnie wykorzystywany jest także na wylocie układów wentylacyjnych, które znajdują się w obiektach przemysłowych.

Więcej na: https://techfilter.pl/