Teren budowy należy ogrodzić

Każda budowa wiąże się z prowadzeniem prac ziemnych w postaci głębokich wykopów. Bez względu na rodzaj budowanego budynku zawsze potrzebne są fundamenty – a sam ten fakt oznacza, że trzeba wykopać sporą dziurę w ziemi. Generalnie jest tak, że na teren budowy nie mają wstępu osobo nieupoważnione. Chodzi tutaj tylko i wyłącznie o kwestie bezpieczeństwa.

Ogrodzenie budowlane można wypożyczyć

bezpieczny wynajem ogrodzeń budowlanychŻadna firma budowlana nie dysponuje swoim ogrodzeniem, które rozstawiane jest dookoła budowanego obiektu. Takie rzeczy jak ogrodzenie czy rusztowanie wypożycza się od firm, które zajmują się ich skupowaniem i magazynowaniem oraz oczywiście podnajmowaniem. Duży koncern budowlany realizujący ogromną inwestycję ma swojego partnera biznesowego, który oferuje bezpieczny wynajem ogrodzeń budowlanych po odpowiednio wynegocjowanej stawce. Dokładnie tak samo wygląda to w każdym innym kraju. Dla dużych firm budowlanych większym kosztem będzie zakup i magazynowanie ogrodzeń, aniżeli ich wynajęcie na czas realizowanej inwestycji. A przepisy prawa budowlanego wymagają tego, żeby miejsce prowadzenia prac było odpowiednio zabezpieczone. Ten obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa spoczywa oczywiście na inwestorze, ale w praktyce na siebie bierze go wykonawca prac budowlanych. I choć z pozoru mogłoby się wydawać, że firmom budowlanym bardziej mogłoby się opłacać zakupienie swojego ogrodzenia, to w praktyce jest zupełnie odwrotnie.

Nawet małe działki budowlane, na których stawia się domy jednorodzinne, powinno się odpowiednio ogrodzić. W tym zakresie nie ma żadnego zmiłuj. Trzeba o tym zawsze pamiętać, żeby nikt z zewnątrz nie dostał się na teren budowy. W tym wszystkim chodzi tylko o to, żeby nikomu nie stała się żadna krzywda. A najważniejsze jest to, żeby na plac budowy nie wchodziły dzieci.