Jak nawozić truskawki?

W zeszłym roku po raz pierwszy na swojej działce posadziłam truskawki w gruncie. Jednak latem nie miałam prawie żadnych owoców. Byłam trochę zła, ponieważ zmarnowałam pieniądze na sadzonki, nie mówiąc już o mojej pracy, która spełzła na niczym. Jednocześnie zobaczyłam, że sąsiadka na działce obok ma bardzo obficie kwitnące i owocują krzaczki. Poszłam do niej zapytać się jej, jak to zrobiła.

Poszukiwania nawozu do dużych truskawek

duże truskawki - nawożenieKiedy powiedziała mi, co jest jej „tajemnicą”, aż sama zdziwiłam się, że na to nie wpadłam. Powiedziała mi ona, że gleba na naszej działce jest niezmiernie jałowa. Dlatego, aby uzyskać dobre plony truskawek warto ją prawidłowo nawozić. Powiedziałam jej, że marzą mi się na działce smaczne i duże truskawki – Nawożenie takich truskawek, jak się okazało wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby mi się wydawać. Sąsiadka powiedziała mi, że w tym celu korzysta ze specjalnych, naturalnych preparatów w granulkach, które wystarczy przed sezonem posypać pod krzaki tych roślin. Warto wybrać taki preparat, który długo uwalnia się w glebie i jest odporny na wypłukiwanie się z ziemi pod wpływem obfitych deszczy. Poleciła mi ona nawóz, który był bogaty we wszelkie substancje mineralne potrzebne truskawkom do właściwego wzrostu i owocowania, takie jak fosfor, potas i wapń. Zdecydowałam się również taki nawóz zakupić.

Szybko przekonałam się o tym, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. W następnym sezonie już wczesną wiosną wykorzystałam nawóz pod truskawki, a następnie mogłam tylko patrzeć, jak równo i szybko wzrastają. Byłam bardzo zadowolona, tym bardziej, że nawóz który wybrałam okazał się bardzo tani, a dodatkowo był w pełni naturalny, ekologiczny, przez co moje truskawki były nie tylko duże  słodkie, ale także zdrowe.

Więcej na: https://niewczas.co/