Gabloty do sklepów jubilerskich

W sklepach jubilerskich najważniejsza jest widoczna ekspozycja towaru, czy to drobnych pierścionków, czy też większych i bardziej misternych ozdób. Niekiedy jednak zdarza się iż gabloty wystawiennicze nie mają wymaganego zabezpieczenia i trwałości, która jest obowiązkowa w każdym elemencie umeblowania jubilerskiego.

Zabezpieczone gabloty wystawiennicze

Standardowe gabloty do salonu jubilerskiego mają szyby wykonane ze szkła hartowanego, które być może są wytrzymałe, aczkolwiek w wielu przypadkach nie wystarczają jako zabezpieczenie bardzo drogiego towaru. Antywłamaniowa gablota jubilerska, jaka coraz częściej zastępuje zwykłe gabloty w większych punktach i najbardziej renomowanych sklepach, jest dobrym rozwiązaniem braku zabezpieczeń. Ta konkretna gablota należy do wysokich mebli wystawienniczych, i może pomieścić co najmniej zawartość trzech standardowych gablot czy półek jednocześnie. Zamiast normalnych szyb wzmocnionych, ściany tej gabloty wykonano z najnowocześniejszego szkła antywłamaniowego, które nie tylko długo zachowuje trwałość, nawet po mocnych uderzenia, ale również jest mniej podatne na przebarwienia więc na dodatek zapewnia o wiele lepszą prezentację eksponowanych wyrobów jubilerskich. Gablota tego typu jest z reguły dość duża, i podczas gdy nie jest to problemem dla większości sklepów jubilerskich, w niektórych nie ma miejsca na tak duży mebel, dlatego też tam wybierane są mniejsze, bardziej kompaktowe gabloty o podobnych właściwościach, choć mniejszych rozmiarach.

Mają one zazwyczaj tylko jeden poziom, i przypominają bardziej stoły niż typowe gabloty, ponieważ nie posiadają żadnych szafek umieszczonych pod blatem. Należą do bardzo wygodnych mebli, gdyż są lżejsze i łatwiejsze do ustawienia niż pełnowymiarowe, duże gabloty.