Działalność gospodarcza zakończona upadłością

Warto czasem skorzystać z porady prawnej, szczególnie w sytuacji, gdy nie jesteśmy pewni, jakie kroki powinniśmy podjąć w związku z narastającymi długami. Zależnie od rodzaju naszej działalności, część z naszych firm jest w stanie przekazać długi na swoich posiadaczy. Szczególnie dlatego warto podjąć odpowiednie kroki, które będziemy mogli zrealizować.

Długami upadłych firm zajmują się syndykowie

upadłość działalności gospodarczej a długiZajmowanie się kwestiami prawnymi to nie tylko wygrywanie sporów z kontrahentami. Dobra kancelaria prawna będzie w stanie przygotować dla nas odpowiednie wnioski, na podstawie których sąd będzie mógł orzec, że nasza firma jest niewypłacalna i należy sprzedać jej majątek. W takiej sytuacji może okazać się bardzo kłopotliwe, gdy będziemy dowiadywać się o tym, że nasi kontrahenci kolejno składają wnioski do sądu o naszą upadłość. Niekiedy jednak to jedyna droga, aby skutecznie dokończyć nasze działania i spłacić chociaż pewną część długów. Sąd może przychylić się do takiego wniosku, gdy tylko będziemy spełniać odpowiednie przesłanki, które mogą okazać się bardziej oczywiste, niż nam się wydaje. Jeżeli interesuje nas takie zagadnienie jak upadłość działalności gospodarczej a długi to warto poruszyć je z naszym prawnikiem. Wyczerpie on dla nas temat, informując nas o wszystkich możliwościach, jakie mogą zostać ustalone. Nie zawsze musimy obawiać się, że długi przejdą na nas i naszą firmę.

W takiej sytuacji będziemy w stanie skutecznie zrealizować zadania, z którymi przyjdzie nam się borykać. Im szybciej uda się nam poprowadzić naszą firmę w stronę upadłości, gdy tylko zaczniemy mieć poważne problemy ze spłatami kredytów, tym szybciej przestaną nam się naliczać dodatkowe koszta i będziemy mieć spokój. To istotna kwestia dla nas wszystkich, jeżeli mamy upadającą firmę.